BAŞKANIN MESAJI:

Değerli üyelerimiz gönül dostlarımız,Bizler farklı değer ve görüşlere sahip hak mağduriyeti mücadelesi veren güçlü bir aileyiz. Demokratik değerler etrafında BİR ARAYA geldik ve geleceğimize BİRLİKTE sahip çıkma kararı aldık. Her zaman , her yerde VİCDAN,AKIL ve BİRLİKTELİĞİN yarattığı sinerjiye inanıyor,Attığımız her adımda ,aldığımız her kararda TOPLUM MENFAATİNİ ön planda tutuyoruz. TARAFSIZ ve BAĞIMSIZ Birlikteliğimizi Güce, Gücümüzü ‘de sonuca ulaştıracağız.

Gönüllerimiz , üyelerimiz ve Derneğimizle uzun soluklu bu yolda mücadele edeceğiz.

 

Kardeşlerim;

Ülkemizde bir Emeklilikte Yaşa Takılma sorunu var. Hemen her aileyi çok yakından ilgilendiren, adına roman yazılan, Time dergisine kapak olan kocaman bir sorun. Bu soruna çare bulunması için bir araya gelen Emeklilikte Yaşa Takılanlar Grubu, işte bu amaç için bir araya gelmiş, farklı şehirlerden, birbirini hiç tanımayan insanların oluşturduğu dev gibi büyüyen bir aile olmuştur. Kısaca EYT olarak anılan grubun genel amacı gasp edilen emeklilik hakkını geri almak,diğer buna benzer hak kayıplarının (ABO –STAJ-KDEM-BES-GSS ) vb. yaşanmaması için mücadele etmektir.

 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın ülkeyi yönetenlerden tek bir isteği vardır. Bu mağduriyetin giderilerek hak edilmiş olan emeklilik haklarının iade edilmesidir. 4447 sayılı kanun hukuka aykırı olarak geriye doğru işletilmiş ve beraberinde binlerce mağdur yaratmış tek kanundur. Bunun dünyada başka bir uygulaması yoktur. EYT kamuoyunca yakından tanınmaktadır. Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kayseri olmak üzere pek çok ilde sayısız mitingler, etkinlikler yaparak sesini geniş kitlelere duyurmuştur.

 

Emeklilikte Yaşa Takılmak erken emeklilik değildir. Bazı kesimler özellikle bunun altını çizmekte ve EYT’nin erken emeklilik istediğini haksız olarak yaymaktalar. EYT erken emeklilik değil gasp edilmiş emeklilik hakkının iadesi peşindedir.

 

Bu gün için artık EYT her ilde dernekleşip, daha güçlü Sivil Toplum Kuruluşu olma yolunda dev bir karar almıştır. Her ilde bir dernek kurararak Dernekleşmenin yaşama sokulmasıyla birlikte Fedarasyon olma yönünde büyük adımlar atmıştır. Derneklerin FEDERASYON Çatısı altında birleşmesiyle sesini daha gür olarak duyuracak olan EYT, hak edilmiş hakkını almak için mücadeleye devam edecektir.Sonuna kadar yaratılan hak maduriyetlerinin giderilmesi için,yılmadan,yorulmadan kararlılıkla ,mücadelesini sürdürecektir.

Değerli Dostlarımız;

Üye sayısınca çoğunluğu olan ve dayanışma içerisinde bir bütün olarak hareket eden dernekler daha güçlü derneklerdir.

Toplumumuzun geleceği hepimizin geleceği demektir. Bu sebeplehepimizinbireyselbirikimlerimiziortayakoymamızgerektiğini; güçlü bir Türk toplumunu var etmemiz ve üstümüze düşen sorumluluklarımızı yerine getirerek derneklerimizi,sahiplenmemiz gerektiğini; birlik, bereberlik ve dayanışma içerisinde hareket ederek güçlü bir şekilde yarınlara yol almamız gerektiğininin altını bir kez daha çizerek.

Saygılarımı Sunuyorum.

İzmir EYTSYD Yön.Kurulu Başkanı

Doğan TÜRKER